|
2026-05-26
25 травня 2026 року, через сто років з дня вбивства Симона Петлюри, видатного державного і культурного діяча, вшанували пам"ять у місті Полтаві, де він народився.
Духовенством Полтавської єпархії звершено чин панахиди за невинно убієнним Симоном Петлюрою, який є символом національно-визвольного руху і творцем новітньої української державності. Він був талановитим організатором, дослідником української культури, видавцем і літературним критиком. Пісню "Щедрик" знає весь світ завдяки створеній Симоном Петлюрою Республіканській капелі і його дипломатії.
У вшануванні пам"яті взяли участь віряни собору, військовослужбовці бригади ЗСУ ім.Симона Петлюри, працівники Департамненту культури і туризму ОВА, голова обласного об"єднання Товариства "Просвіта" ім.Тараса Шевченка Микола Кульчинський, представник Українського інституту національної пам"яті в Полтавській області Олег Пустовгар.
( Фото надано Олександром Розумом)
|